Wielu ludzi wypożyczających auta myśli, że praca w wypożyczalni samochodów należy do prostych i przyjemnych. Wbrew pozorom wymaga ona skrupulatności, cierpliwości oraz często nienormowany czas pracy.

W dobrze prosperującej wypożyczalni bardzo ważna jest organizacja pracy, aby móc wykorzystać jak najlepiej ilość posiadanych samochodów. Przeciętny dzień w wypożyczalni samochodów zaczyna się od przeglądu wiadomości e-mail oraz zamówień ze strony internetowej. Następnie sprawdza się jakie auta są obecnie dostępne, aby ustalić grafik aut do wypożyczenia, a które poddać je przeglądowi, kontroli opon i jeśli trzeba – naprawie. Po wykonaniu tych standardowych czynności optymalizuje się grafik, aby wysłać do naprawy konkretne samochody, a pozostałe udostępnić klientom do wynajmu. Każde wydanie samochodu absorbuje mnóstwo czasu pracownika. Czasami klienci wynajmują auta poza godzinami pracy wypożyczalni. Zdarzają się także sytuację, kiedy pracownik jest zobowiązany do osobistego dostarczenia czy odbioru pojazdu firmie lub klientowi na przykład.: z Koszalina do Gdańska.

Ważną kwestią w branży wypożyczalni samochodów jest pielęgnacja stosunków z klientem. Zdarzają się “trudni” najemcy, którzy wykłócają się o błahe powody lub nie chcą się dopasować do warunków umowy. Pracownik wypożyczalni samochodów musi wykazać się cierpliwością i profesjonalizmem. Dzięki utrzymaniu dobrych relacji, wiele osób oraz firm przywiązuje się do danej wypożyczalni samochodów na lata, dlatego pracownicy powinni pielęgnować stosunki z klientami, co czasami jest trudne. Ważnym czynnikiem jest sezonowość. Najwięcej klientów notuje się w okresach świątecznych, a najmniej w wakacje. Dlatego pracownik wynajmu aut musi “zdobyć” klienta, aby ten do niego powrócił w przyszłości.

Podsumowując, praca w wypożyczalni samochodów ma swoje plusy i minusy. Wśród wad można wyróżnić kontakt z “trudnym klientem” oraz czasami praca poza wyznaczonymi godzinami pracy. Jednak dla osób, które uwielbiają samochody, praca w wypożyczalni samochodów wynagradza wszelkie trudności.

>>> Kliknij i wypożycz teraz